Dakika dakika AYT

08.45 ADAYLAR OKULLARA GELMEYE BAŞLADI
Adaylar sınav merkezlerine gelmeye başladı. Erken gelenlerin çoğu riske girmek ve sınavı kaçırmak istemediklerinden sabah yola çok erken çıktıklarını söylüyor. Bir nedenleri de sınav merkezinin önünde bir an önce bulunup sınav saatini sakince beklemek.

Gamze Sevimli: dün de çok stresli değildim ama bugün daha rahatım. İlk oturuma da erken gelmiştim yine burada kafamı toparlamak istedim. Bahçelievler’de oturuyorum ve dün Beyazıt’a gelmem 1 buçuk saat sürdü. Bugün risk almak saçma olurdu. Dedem ve babaannem en büyük destekçilerim. Dün TYT beklediğimden iyi geçti.

Mehmet Sevimli (veli): Torunumu getirdim ama sanki ben sınava giriyormuş gibi heyecanlıyım. Dün daha gergindik bize antrenman oldu. Hayallerine kavuşması için dua ediyorum.

Naz Tekin: Dün TYT öncesi sabah saat 04.00’te uyandım, çok gergindim. Bugün ise belki yorgunlukla daha güzel uyudum ama AYT öncesi kendimi rahat hissediyorum.
Çığıl Tekin (veli): Entreresan şekilde geçen haftadan beri hiç stresli değilim çünkü çok iyi çalıştı. Bu rahatlığımızın ona da yansıdığını umuyorum. Bu sabah kalktık güzel bir kahvaltı yaptık, çayını içti ve erkenden sınav yerine gelmek istedi. Yakın oturmamıza rağmen burada olmak ona iyi geldi. 09:00’da kapıların açılmasıyla sınıfa alışmak için girmeyi tercih ediyor.

Rıza Dönmez: Sınava üçüncü kez giriyorum çünkü hedefim hukuk okumak. Şu an kendimi mükemmel hissediyorum, heyecanlı değilim. Dün Türkçe iyi geçti ancak sosyal bilimler çok zordu. Dünkü sınavda eleyici sorular vardı. Bu sınavı da dünkünden daha zor bekliyorum açıkçası.

Yasemin Esari: TYT’de çok stresliydim. Ama bugün gayet iyiyim. Dün fen zorladı ve matematiğe zaman kalmadı. TYT, AYT gibiydi. Bugün ise geometrinin zor olmasını bekliyorum, matematikte de daha zor sorular gelir diye düşünüyorum. Erken gelmemizde Fenerbahçe’nin toplantısı da çok etkili oldu. 

Elif Esari (veli): Dün navigasyon stat önünden yönlendirdi boş gösterip. Geç kalanlar çoktu. O nedenle bugün erken geldik. Kızıma inanıyorum, başarılı olacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x