Edin Terzic: Kazanmak için burada olduğumuzu gösterdik!

UEFA Şampiyonlar Ligi’nin finalinde Real Madrid’e 2-0 mağlup olan Borussia Dortmund’da teknik direktör Edin Terzic açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren Edin Terzic, “Harika bir oyun ortaya koyduk ve bence 2-0 kaybetmekten daha fazlasını hak ettik. İlk yarıdan itibaren sadece finali oynamak için değil, kazanmak için burada olduğumuzu gösterdik. Pek çok şeyi doğru yaptık ama doğru olmadı” diye konuştu.

Real Madrid’in yıldızlarını tebrik eden Hırvat teknik direktör, “Real Madrid’i tebrik ederim, bu turnuvayı neden 15 kez kazandıklarını görebiliyorsunuz. Real Madridli oyuncular, turnuvayı daha çok kazanmalarına rağmen çok motiveydiler. Bu etkileyici, onları tebrik ediyorum” dedi.

Bu maçtan ders çıkarmaları gerektiğini vurgulayan Edin Terzic, “Neyi farklı yapmalıydım sorusunu sorabilirsiniz. Bence birçok şeyi doğru yaptık ama sonra bir duran top maçı değiştirdi. Bundan ders çıkarmalıyız. İyi oynuyorduk, kontra ataklarda tehlikeliydik. Ama gol atamadık. Bu maçtaki fark buydu” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x