Milli Takım kampında dikkat çeken görüntü: Büyükekşi’ye tepkili anlar

Türkiye A Milli Futbol Takımı, dün oynanan Avusturya karşılaşmasını 2-1 kazanarak Euro 2024’Te çeyrek finale adını yazdırdı. Milli takım, cumartesi oynayacağı Hollanda karşılaşmasına hazırlanırken, bugün futbolcuları otel kapısında karşılayan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, milli oyuncu Cenk Tosun’dan beklenmedik bir tepki aldı.

TOKALAŞMADAN GEÇTİ

Kapının önünde durarak futbolcularla tek tek selamlaşan Büyükekşi, Cenk Tosun’dan hiç beklemediği bir tepki gördü. Tecrübeli forvet, Büyükekşi’nin arkasından dolanarak kendisiyle tokalaşmadan takım otobüsüne doğru hareket etti.

Bu anlar sosyal medyada kısa sürede gündem olurken, Cenk Tosun’un TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye verdiği tepkinin, sezonun ilk aylarında yaşanan olayla ilişkili olduğu düşünülüyor.

TEPKİLER ÜZERİNE MAÇI TERK ETMİŞTİ

Başkanlık dönemi boyunca çok tartışılan ve ismi skandallar ile anılan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, özellikle Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünleri ve yönetimi tarafından sert eleştiriler almıştı.

2023 yılının Ekim ayında Beşiktaş’ın UEFA Konferans Ligi’ndeki maçını izlemek için Tüpraş Stadyumu’na gelen Büyükekşi, taraftarın kendisi aleyhindeki küfürlü tezahüratları sonrasında maçı terk etmişti.

Beşiktaş ile sözleşmesi bitmesine karşın, Beşiktaşlı kimliği ile bilinen Cenk Tosun’un tepkisinin, bu karşılaşma esnasında Mehmet Büyükekşi’nin dönemin Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye parmak sallaması ile alakalı olduğu düşünülürken, bazı hesaplar ise milli oyuncunun Euro 2024’te kadroda tercih edilmemesine tepki gösterdiğini savundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x