Süper Kupa maçı tatil edilirse ne olacak; işte Fenerbahçe’nin 6 kişi kalması durumunda yaşanacaklar

Fenerbahçe bu akşamki Süper Kupa maçına U19 takımıyla çıkacak. Süper Kupa için en çok gündeme gelen konu Fenerbahçe’nin maça 9 futbolcuyla çıkıp müsabakayı tatil ettireceği iddiası. Peki Süper Kupa maçının tatil edilmesi durumunda neler yaşanacak? Fenerbahçe maçta 6 kişi kalırsa ne olacak?

Süper Kupa bu akşam birçok bilinmezle Şanlıurfa’da oynanacak. Erol Bilecik’in “90 dakikalık bir maç olmayacak” açıklaması sonrası Fenerbahçe’nin ne yapacağı merak konusu. Süper Kupa’ya U19 takımıyla çıkacak olan Fenerbahçe için en çok dillendirilen konu ise maça 9 futbolcuyla başlayıp müsabakanın tatil ettirilmesi. Peki böyle bir senaryoda neler olacak?

Statüye göre bir takım en az 9 futbolcuyla sahaya çıkmak zorunda. Maç sırasında bir takımın 6 kişiye düşmesi durumunda ise karşılaşma tatil edilir ve bu durum hükmen yenik sayılmayı gerektiren hallerden biri olarak gösterilir.

Güvenlik nedeniyle yarıda kalan maçlarda hükmen mağlubiyet kararı TFF Yönetim Kurulu’na aitken, diğer sebeplerle tamamlanmayan maçlarla ilgili bu kararı verme yetkisi disiplin kurullarındadır.

Sonuç olarak Fenerbahçe U19 takımıyla 9 kişi sahaya çıkar ve sakatlık ya da kırmızı kart görme gibi sebeplerle 7 kişinin altına düşerse hakem maçı devam ettiremez ve sonlandırır.

Söz konusu senaryoda maçla ilgili kararı TFF daha sonra vereceği için Galatasaray kupayı kaldıramaz.

Hakem raporunda maç esnasında Fenerbahçe’nin 7 kişiden daha az sayıda futbolcusunun kalmasından dolayı maçın tamamlanmadığı yazar.

Yaşanan süreç sonrası hükmen mağlubiyet kararını hakem raporuna göre PFDK verir.

PFDK’nın verdiği kararı Fenerbahçe Kulübü, Tahkim Kurulu’na taşıyabilir. (Fanatik)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x