Unutulmaz futbol olayı. Futbolcuların koşu yarışması

1992’de elektrik perakendecisi olan FA Cup sponsoru Rumbelows şirketi, İngiltere’nin ilk dört ligindeki en hızlı hızlı oyuncuyu bulma işine girişti. Şirket kazanan futbolcuya 10.000 paund ödül vereceğini açıkladı.

10.000 paund, bırakın alt kademelerdeki futbolcuları o zamanın Premier Lig oyuncuları için bile çok büyük bir meblağdı. Ülkenin ilk dört liginde mücadele vere 92 kulüpten birer oyuncu seçildi.

Wembley’de düzenlenen müsabaka elemeler şeklinde organize edildi ve her elemenin birinci ve ikincisi bir sonraki tura kalmaya hak kazanacaktı.

Yarışmanın ilk koşuları FA Cup yarı finallerinde final ise FA Cup Finali maçından önce gerçekleştirildi. Hızıyla rakiplerini egale eden finalistler son koşu için, Wembley Stadyumu’ndaki Nottingham Forest – Manchester United, 92 FA Cup Finali öncesinde beklemeye koyuldular.

Bir an durup EURO 2024’te Ronaldo, Haaland gibi yıldızların final maçından önce koşu yarışı yaptıklarını hayal edin, ne kadar etkileyici olurdu öyle değil mi?

İhtişamlı final koşusunu, Premier Lig tarihinin en erken atılan ikinci golünün sahibi olan John Williams kazandı.

Swansea City’li yıldız forvet yarışmada gösterdiği 11.49 saniyelik harika performansı sayesinde elde ettiği10 bin paundluk ödülü kazandığı için oldukça memnundu. Williams o sene çıktığı toplam 39 maçta fileleri 11 kez havalandırdı.

2008 senesinde, İngiltere amatör liginde mücadele eden Boldmere St. Michaels F.C.’de futbola veda eden Williams, şimdilerde sahibi olduğu menajerlik şirketini yönetiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x