Whatsapp’a Mesaj Sabitleme Özelliği Geldi! Artık Gönderdiğiniz Mesajları Daha Kolay Hatırlayacaksınız

WhatsApp, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak amacıyla yeni bir özellik getirdi: Mesaj Sabitleme! Artık, önemli mesajlarınızı unutmamak için sohbetlerinizde belirli mesajları sabitleyebileceksiniz. Bu özellik, tüm telefonlarda kullanılabilir ve işletim sistemi fark etmez. Habertük’ün haberine göre; Kullanıcılar, bu özelliği kullanarak öne çıkan mesajları kolayca bulabilir ve erişebilirler. Mesaj Sabitleme özelliğinin nasıl kullanılacağına dair detaylar ise aşağıda.

NASIL KULLANILIR?

Hem grup sohbetlerinde hem de kişisel sohbetlerinizde kullanabileceğiniz bir özellik olan sabitleme şu şekilde yapılır:

1. İstediğiniz bir sohbete girin ve önemli olduğunu düşündüğünüz bir mesajı yazarak sohbetteki kişiye gönderin.

3. Sabitle seçeneğine bastığınızda WhatsApp size bu mesajı ne kadar süreliğine sabitlemek istediğinizi soracak.

4. Bu sebeple mesajı 24 saat, 7 gün veya 30 gün seçeneklerinden birini seçerek sabitleyebilirsiniz. Bu aşamayı gerçekleştirdikten sonra mesajınız, kişiyle olan sohbetinizde en yukarıda gözükecektir.

SADECE 3 MESAJ SABİTLEYEBİLİRSİNİZ

WhatsApp şimdilik sadece 3 mesajı sabitleyebilme hakkı sunuyor. Yani, her bir sohbette en fazla 3 adet mesajınızı sabitleyebilirsiniz.

SABİTLİ MESAJI NASIL DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ?

1. WhatsApp sadece 3 mesaj sabitleme hakkı sunduğundan 4. bir mesaj sabitlemeye çalıştığınızda en eski sabitlediğiniz mesajı kaldırarak yerine sabitlemeye çalıştığınız dördüncü mesajı koyuyor. Bu duruma dikkat ederek değişim yapabilirsiniz veya diğer bir yöntemi deneyebilirsiniz.

SABİTLİ MESAJA WHATSAPP WEB ÜZERİNDEN DE ERİŞEBİLİRSİNİZ

Sabitlediğiniz mesajlar, hem telefonunuzda hem de bilgisayar üzerinden girdiğiniz WhatsApp Web’te gözükecek şekilde ayarlandığından kolaylıkla mesajınıza ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x